Ukraińcy

Ukraińcy do pracy

By 26 marca, 2019 24 października, 2019 No Comments
Wynajem pracowników Gdańśk

Ukraińcy do Pracy

Już od dobrych kilku lat można zaobserwować wzrost zatrudnienia w polskich firmach osób pochodzących z Ukrainy. Zatem nie powinien dziwić fakt, że ukraińscy pracownicy na stałe wpisali się w krajobraz polskiego społeczeństwa oraz rynku pracy. Nasi wschodni sąsiedzi z chęcią podejmują zatrudnienie w Polsce, wykonując głównie proste prace fizyczne, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia.

WYNAJEM NASZYCH PRACOWNIKÓW

Zatrudnienie i wynajem personelu ze wschodu

Z badań zrealizowanych w 2015 roku przez Narodowy Bank Polski i opublikowanych w raporcie „Obywatele Ukrainy pracujący w Polsce – raport z badania” wynika, że ukraińscy pracownicy w przeważającej mierze wykonują proste prace, nie wymagające wysokich kwalifikacji. Zwykle jest to praca fizyczna, którą poprzedza krótkie szkolenie przyuczające do zawodu. W celach zarobkowych przyjeżdżają do naszego kraju przede wszystkim młodzi mężczyźni, którzy znajdują pracę w Polsce głównie w sektorze usług remontowo-budowlanych, ale też w rolnictwie, gastronomii i hotelarstwie. Z kolei kobiety zwykle pracują w gospodarstwach domowych, najczęściej sprzątając lub opiekując się dziećmi albo osobami starszymi.

Poznaj specyfikę zawodów, w których najczęściej znajdują zatrudnienie ukraińscy pracownicy za pośrednictwem prowadzonego przez nas biura pośrednictwa pracy.

Elektrycy z Ukrainy

Elektryk zajmuje się montażem, instalacją, konserwacją oraz naprawą instalacji elektrycznych. Do jego głównych zadań należą rozmaite naprawy, a także diagnozowanie uszkodzeń elektrycznych, wykonywanie przeglądów technicznych czy naprawa urządzeń elektrycznych. Ponadto zakres obowiązków elektryka obejmuje ocenianie stanu technicznego oraz projektowanie instalacji i sieci elektrycznych. Przy czym trzeba podkreślić, że zadania elektryka uzależnione są od specjalizacji pracownika oraz specyfiki konkretnego zakładu pracy.

WYNAJEM ELEKTRYKÓW

Ukraińcy do Pracy

Monterzy z Ukrainy

Podstawowym zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest montaż konstrukcji drewnianych, metalowych i żelbetonowych z prefabrykowanych elementów, które wykorzystuje się do budowy domów czy obiektów użytku publicznego. Praca montera obejmuje również szereg innych czynności, takich jak konserwowanie elementów konstrukcji budowlanych, ich rozbiórka czy konstruowanie rusztowań niezbędnych do budowy konkretnego obiektu.

WYNAJEM MONTERÓW

Praca na produkcji

Charakterystyka zadań pracownika produkcji oraz zakres wykonywanych przez niego obowiązków uzależniona jest od obszaru, w którym działa konkretna firma, choć zwykle pracownik produkcji odpowiada za bieżącą obsługę linii produkcyjnej. Co należy przez to rozumieć? Do podstawowych obowiązków należą: układanie produktów na taśmie produkcyjnej, ich etykietowanie, pakowanie, a także przygotowywanie do transportu. Trzeba dodać, że w większości firm, pracownicy produkcji mają odgórnie narzucone normy ilościowe i jakościowe, z których muszą się wywiązywać.

WYNAJEM PRACOWNIKÓW

Spawacze z Ukrainy

Osoba zatrudniona na stanowisku spawacza zajmuje się łączeniem elementów wykonanych ze stali, żeliwa, a także metali ciężkich i ich stopów. Spawacz najpierw stapia brzegi elementów po to, by następnie połączyć je za pomocą ciepła, które pochodzi ze spalania gazu palnego lub z łuku elektrycznego. W pracy spawacza liczy się przede wszystkim fachowość oraz specjalistyczna wiedza. W końcu to właśnie spawacz odpowiedzialny jest zarówno za stabilność, jak i wytrzymałość wielu rozmaitych konstrukcji.

WYNAJEM SPAWACZY

Ukraińcy do Pracy

Pracownicy ogólnobudowlani z Ukrainy

Pracownik ogólnobudowlany to osoba zajmująca się szeroko rozumianymi pracami remontowo-budowlanymi, wśród których należy wymienić: tynkowanie, murowanie, montaż, rozbiórka czy roboty ciesielskie. Pracownik budowlany powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie prac remontowo-budowlanych, tj. powinien umieć malować, układać glazurę czy robić zaprawy. Praca na budowie to ciężka praca fizyczna, dlatego kandydat na to stanowisko musi odznaczać się dobrym stanem zdrowia i siłą fizyczną.

WYNAJEM PRACOWNIKÓW

Ukraińcy do Pracy

Magazynierzy z Ukrainy

Magazynier to osoba pracująca na magazynie, która wykonuje szereg rozmaitych czynności związanych z jego działalnością. Do głównych obowiązków należy przyjmowanie oraz wydawanie towarów, a także wystawianie faktur bądź innych dokumentów koniecznych do prawidłowego przyjęcia towarów lub ich wydania, jak również sprawdzanie zgodności dokumentów dostarczonego towaru. Do zadań na tym stanowisku należy też składanie zamówień oraz konieczność dbania o ład i czystość zarówno na stanowisku pracy, jak i w całym magazynie.

WYNAJEM MAGAZYNIERÓW

Ukraińcy do Pracy

Zbrojarze z Ukrainy

Zbrojarz, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje wszelkie prace zbrojarskie na budowie. To bardzo odpowiedzialna funkcja związana z wykonywaniem elementów konstrukcji odpowiadających za stabilność budynku, takich jak fundamenty, stropy, filary, schody czy balkony. Głównym zadaniem zbrojarza jest sporządzanie szkieletu składającego się ze stalowych prętów i drutów, które kolejno zalewane są mieszanką betonową. Ale to nie jedyny jego obowiązek, ponieważ zbrojarz odpowiada także za przygotowanie elementów koniecznych do wytwarzania szkieletów zbrojeń.

WYNAJEM ZBROJARZY

Jeśli chcesz zatrudnić do swojej firmy rzetelnych i solidnych pracowników z Ukrainy, zgłoś się do prowadzonej przez nas agencji, która znajdzie dla Ciebie odpowiednich kandydatów oraz zajmie się wszelkim kwestiami prawnymi i organizacyjnymi związanymi z ich zatrudnieniem.

Leave a Reply